Антикорупційний комітет ВР рекомендував Парламенту Роберта Сторча аудитором до НАБУ

Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції рекомендував Парламенту заступника генерального інспектора США Роберта Сторча аудитором до Національного антикорупційного бюро України.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Антикорупційного комітету.

Усього було розглянуто 6 кандидатур. Серед учасників були: Володимир Гошовський, Олег Сюсайло, Нікіта Самбожук, Степ’юк Валентин, Роберт Сторч, Джованні Кеслер.

Найбільшу кількість голосів набрав Роберт Сторч, який є заступником генерального інспектора США та працює в Офісі Генінспектора, що входить до структури Міністерства юстиції США на ряду з іншими правоохоронними органами Штатів, такими, як ФБР і Інтерпол. З 2007 по 2009 рік він працював радником з питань правосуддя у Посольстві США в Україні, а у 2014 році був залучений до розробки проекту закону про Антикорупційне Бюро.

Окрім цього, Антикорупційний комітет порадив кандидата Кабінету міністрів. Їм став Джованні Кеслер, генеральний директор Європейського управління боротьби з шахрайством, який брав участь у відборі директора Антикорупційного Бюро.

Нагадаємо, у 2017 році Антикорупційне бюро України проходитиме перший зовнішній аудит за два роки роботи, результат якого є єдиною законною підставою для звільнення чинного директора Бюро Артема Ситника з посади та зменшення рівня бюджетного фінансування незалежного правоохоронного органу.