Антикорупційний суд реально створити до кінця 2017 року – Ситник

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник вважає, що Вищий антикорупційний суд реально створити до кінця наступного року.

Відповідну заяву він зробив під час своєї зустрічі з експертами у Фонді Фрідріха Еберта в Берліні, повідомляє «Укрінформ».

Ситник повідомив, що відповідний законопроект вже напрацьований і в МВФ дали обіцянку щодо внесення цього питання до списку вимог до України.

Я знаю, що група депутатів вже готова внести законопроект до парламенту, і якщо він буде прийнятий до кінця лютого 2017 року, то цей суд реально створити до кінця 2017 року, – заявив він НАБУ.

За підрахунками Бюро, на реформування трьох основних судових інстанцій потрібно майже 5 років. У тому випадку, якщо Антикорупційний суд не буде створений, провадження, які розпочали детективи, так і залишаться у нереформованих судах першої інстанції протягом 5 років.

Матеріал за темою:

Також Ситник розповів про тиск та спроби протидії НАБУ з боку деяких нардепів та членів уряду.

Але ці спроби поки залишаються тільки спробами, оскільки нас підтримує західне суспільство і наше суспільство. І це дає нам можливість рухатися вперед, – зауважив він.

Нагадаємо, президент Венеціанської комісії Букіккіо визнав необхідним створення Антикорупційного суду в Україні через велике поширення корупції в країні. Крім цього, в ЄС наполягли створити такий суд якомога швидше. 5 листопада народний депутат Віктор Чумак заявив, що відповідний законопроект має з’явитися через 2-2,5 тижня і він стане предметом публічних дискусій.

Матеріал за темою: