АРО-АМО повноцінно запрацює лише через рік – Петренко

Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРО-АМО) почне частково функціонувати через 5-7 місяців, повноцінно – через рік.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко на щорічній конференції з повернення активів корумпованої політичної еліти.

Міністр зазначив, що створення такого Агентства дозволить пришвидшити обмін інформацією з відповідними органами Європейського союзу. Завдяки цьому Україна зможе отримувати інформацію протягом декількох днів, а не місяців, як це відбувається зараз.

Україна після створення нашого Агентства підключиться до загальної бази даних і після цього зможе отримати інформацію, яку отримують відповідні органи членів Європейського Союзу. Тому розраховуємо на їх співробітництво, так як саме ЄС рекомендував нам створити такий орган, – розповів він.

За його словами, головною метою Нацагентства є розшук активів, які приховують українські корупціонери. Проте для початку роботи АРО-АМО потрібен час.

Я розраховую, що цей орган почне частково функціонувати через 6-7 місяців, але повноцінно, звичайно, потрібен рік, – заявив міністр юстиції.

Як повідомлялося раніше, за результатами конкурсу головою Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами став заступник міністра юстиції Антон Янчук.

Матеріал за темою: