Верховна Рада вчергове намагалася розібратися в питанні призначення за власною квотою кандидатури до складу комісії зовнішнього контролю проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро України. Однак, так і не змогла знайти необхідних 226 голосів.

У рейтингових голосуваннях за обидвох претендентів – британця Найджела Брауна та американця Роберта Сторча – перший набрав 202 голоси, а другий – 178. У результаті спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм був винесений на остаточне голосування саме Браун, який на 20+ голосів випередив заступника генерального інспектора департаменту юстиції США. Щоправда його кандидатура знайшла підтримку лише 200 голосів, серед яких було 14 нардепів від фракції «Опозиційного блоку» та, як зазвичай, депутатських груп «Воля народу» та «Відродження».

Особливу увагу на себе звертає голосування окремих представників «Опозиційного блоку». Так, під час рейтингового голосування шестеро «опозиціонерів» проголосували за Сторча, а п’ятнадцять – за Брауна. У двох випадках участь у голосуванні приймали різні представники т.зв. «груп Льовочкіна-Фірташа» та близької до неї «групи Медведчука». Скажімо, за Сторча голосувала сестра Сергія Льовочкіна Юлія (яка одночасно була проти Брауна), водночас за обох кандидатів голосував близький до Медведчука Тарас Козак. Народні депутати, яких пов’язують із Рінатом Ахметовим та групою Сергія Мураєва і Вадима Рабиновича у своїй більшості не приймали участі в голосуванні.

Одночасне голосування окремих представників «Опоблоку» за двох кандидатів схоже на поведінку «Народного фронту» та частини «Блоку Петра Порошенка», голосування яких мало б продемонструвати рівне ставлення фракцій до обидвох претендентів при фактичній підтримці Найджела Брауна. «Радикальна партія», своєю чергою, заявила, що принципово хоче голосувати лише за кандидата з українським громадянством. Формально це дозволяє Олегу Ляшку вмити руки, але також ця поведінка вигідна провладним фракціям, бо знижує шанси небажаного ними Роберта Сторча.

Тепер питання про аудитора від Верховної Ради повертається до комітету, який планує зібратися вже у середу, 22 березня. Нардеп від БПП Іван Вінник уже зазначив, що комітет не обмежений у часі на розгляд цього питання.

Аудитор для НАБУ
Create bar charts