Кабмін вдвічі знизив ціну ОПЗ

Кабінет міністрів України затвердив умови проведення повторного конкурсу з приватизації ПАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ), знизивши стартову ціну в 2,6 рази в порівнянні з минулим конкурсом.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду.

Базові умови участі набагато краще, ніж були в травні, – сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За рішенням уряду, стартова ціна ОПЗ знижена до 5,16 мільярдів гривень (200 мільйонів доларів), термін приватизації подовжено до 7 січня 2017 року.

За словами голови ФДМ Ігоря Білоуса, умови приватизації ОПЗ відповідають розпорядженням Кабміну №386-р від 18 травня і доповнені положенням про необхідність погасити заборгованість за поставлений заводу газ НАК «Нафтогаз України». Він оцінив попит на завод як «середньоактивний», зазначивши, що інтерес до конкурсу проявляє більше п’яти учасників.

Своєю чергою, міністр фінансів Олександр Данилюк сумарно оцінює стартову ціну ОПЗ з боргами і витратами на повноцінний запуск у $600 млн, тоді як за оцінкою Білоуса така сумарна оцінка становить близько $500 млн.

Як повідомлялося, ФДМ призначив на липень цього року конкурс з продажу 99,56% акцій ОПЗ зі стартовою ціною в 13,175 млрд гривень (близько $515 млн), проте він завершився безрезультатно в зв’язку з відсутністю заявок.

Матеріал за темою:

Нагадаємо, раніше Фонд державного майна переніс процес приватизації ОПЗ на початок грудня.