Сьогодні, 19 квітня, Апеляційний суд міста Києва частково задовольнив скаргу відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова в частині арешту його особистого майна.

Головним питанням, яке повстало серед журналістів, так це повернення чи не повернення Насірову його паспортів, як внутрішнього так і двох закордонних, включаючи дипломатичний паспорт. Хоча судді й зняли арешт із цих документів, водночас, у постанові про запобіжний захід, в частині сплати застави, підозрюваний бере на себе зобов’язання щодо здачі до правоохоронних органів усіх паспортів. Не слід забувати, що також згідно із зобов’язаннями, Насіров не може покинути Київ та область, а крім того, за першим викликом має з’явитися до суду, судді, прокурора або детектива.

У Спеціалізований антикорупційній прокуратурі повідомили, що паспорти (закордонні та дипломатичний) будуть передані на зберігання до Державної міграційної служби, хоча деякі юристи заявляли про їхнє зберігання у працівників Національного антикорупційного бюро.

В частині повернення серед інших речей паспортів для виїзду за кордон та дипломатичного паспорту інформуємо, що на виконання ухвали слідчого судді від 7 березня 2017 року про застосування до Романа Насірова запобіжного заходу, вказані паспорти будуть направлені до Державної міграційної служби України де будуть зберігатись, – кажуть у САП.

Цікавий факт: під час обшуків у Насірова була знайдена виписка з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо справи про розкрадання 2 мільйонів доларів, виділених урядом США на реформу Генеральної прокуратури. За цією справою, ГПУ отримала санкцію на проведення обшуків у Центрі протидії корупції.