Продовжуємо наш огляд електронних декларацій українських чиновників декларацією міністра внутрішніх справ, успішного блогера Арсена Авакова.

Арсен Борисович задекларував свої статки та статки своєї дружини, дітей, вже достатньо традиційно, ми в декларації не бачимо.

З об’єктів нерухомості на особливу увагу квартира міністра, він переплюнув навіть опозиціонера Скорика. Харківське житло Арсена Борисовича площею аж 657,9 квадратних метрів і знаходиться в центрі міста. Забути чугуївське коріння міністрові не дають дві ділянки землі у Коробочкиному Чугуївського району (по 1200 квадратних метрів), що належать йому та дружині, і квартира у Чугуєві. До речі, слід відзначити акуратність пана Авакова при заповненні декларації: він точно вказав дату придбання кожного з об’єктів нерухомості у власність. Таке ми бачимо далеко не в кожній декларації.

Арсен Аваков декларація

Декларація розкриває художню натуру міністра. На відміну від колег, він має достатньо бідну колекцію з усього 3 дорогих наручних годинників (один задекларовано дружиною). Зате Арсен Борисович є власником солідної колекції творів мистецтва: кілька десятків картин, серед яких – картини видатного українського пейзажиста Сергія Васильківського та Пабло Пікассо, ікони, антикварні годинники та меблі. Взагалі, Арсен Борисович колекціонер. У нього є колекції золотих та срібних монет, колекції марок, книг 18-21 століть (близько 8000 примірників), статуеток, дорогого вина, 110 срібних медалей фестивалю Зоряний міст «Нерозмінний п’ятак» (це був такий фестиваль наукової фантастики у Харкові, пан Аваков завжди надавав йому значну підтримку), і навіть, нащось, етикеток вина. На дружину додатково задекларовані ювелірні вироби та шуби. Словом, Арсен Борисович мають художній смак (ну і звичайно відпадає питання, нащо йому потрібна така велика квартира).

Арсен Аваков декларація

 

Міністр чесно задекларував корпоративні права у двох компаніях. Перша – зареєстрована в Італії Avitalia s.r.l. (нагадаємо невеликий скандал пов’язаний з цією компанією та паном міністром), друга – ТОВ «Трастова компанія Авакова» (в стадії ліквідації). Першою він володіє одноосібно, другою разом з дружиною та сином (нарешті ми його побачили в декларації). Хоча поділена компанія достатньо патріархально – батькові сімейства 99,99 %, дружині – 0,00 % (певно більше, просто число заокруглюється до сотих), синові – 0,01 %.

Арсен Аваков декларація

Трохи цікавішим є розділ про підприємства, кінцевим бенефіціаром яких є декларант або члени його сім’ї. Дружина Арсена Борисовича, Інна Дмитрівна, вказана контролером 13 компаній, серед яких ПАТ «Iнвестор» та його дочірні компанії, ТОВ «Телекомпанія АТН» тощо. Всі ці компанії традиційно пов’язані з Аваковим, «Інвестор» взагалі вважається серцем його бізнес-імперії. Слід зазначити, що партнером міністра в «Інвесторі» є депутат від НФ Ігор Котвіцький, який нещодавно купив 5 речей за 600 тис. гривень.

Арсен Аваков декларація

Демонструє міністр і почуття гумору. Як об’єкт авторського права він задекларував, і тут цитуємо, «Сценарій у вигляді РЮКЗАКІВ, з газетними вирізками: Печальна історія про депутата каплюнаізпартіїпростихблюдей, який разом бльовочкіним та столяровою, за російські гроші заробляв брехнею (вартість 1 млрд. рублів або 1 грн.)».

Зарплатня Арсена Борисовича склала 228 тис. 414 гривень, ще 1 млн 450 тис. гривень він отримав за відчуження рухомого майна. Дружина отримала 187 тис. 153 гривень зарплатні у ПАТ «Інвестор» і ще 2 млн 230 тис. гривень за відчуження рухомого майна. Покупець в обох випадках – Амірян Ашот Рафікович (партнер Авакова у ПАТ «Інвестор»).

Заощадження міністр тримає у банківських металах, низці банків (хоча його рахунки відносно невеликі) та готівці. До речі, готівки у пана Авакова, на відміну від його колег, відносно небагато (у дружини більше), але тримає він її аж у чотирьох валютах (гривня, євро, долари та фунт стерлінг).

Арсен Аваков декларація

Наостанок, слід помітити, що Арсен Борисович не забув вказати, що вніс в якості застави 1 млн 212 тис. 548 гривень за командира спецпідрозділу МВС Слобожанщина А. Янголенка. От такий точний міністр.