НАБУ затримало директора ЗТМК, який належить олігарху Фірташу

Детективи Національного антикорупційного бюро затримали директора ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (ЗТМК), 49% акцій якого належать компанії, що входить до групи українського олігарха Дмитра Фірташа.

Про це повідомила прес-служба НАБУ.

«Затримання відбулося в рамках розслідування, розпочатого детективами Бюро у червні 2016 року за фактом зловживання службовим становищем особами ТОВ «ЗТМК», що призвело до розтрати грошових коштів в особливо великих розмірах. Директору ТОВ «ЗТМК» готується повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 ККУ («привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»)»,  – йдеться у повідомленні.

Як встановило слідство, впродовж 2014-2015 років на модернізацію виробництва ЗТМК компанія-співвласник «TOLEXIS TRADING LIMITED» виділила 880 мільйонів гривень. Але директор підприємства, зловживаючи службовим становищем, вчинив розтрату на суму 492 мільйонів гривень, перерахувавши їх на користь третіх осіб.

«Зокрема, замість фінансування видатків на модернізацію, кошти спрямовано ПАТ «Холдингова компанія «Енергомережа», ВАТ «Запоріжжяобленерго», ПАТ «Комерційний банк «Надра» та ТОВ «Сінтез Ресурс» -– в рахунок погашення заборгованості ДП «ЗТМК» перед зазначеними суб’єктами. Тоді як ці платежі мала здійснити компанія «TOLEXIS TRADING LIMITED» за умовами, передбаченими договором заснування ТОВ «ЗТМК», – додали в Бюро.

У разі визнання судом винуватості затриманого директора, йому загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.