Двох суддів з Дніпра викрили на вимаганні $30 тисяч

Спеціалізована антикорупційна прокуратура за матеріалами Служби безпеки України та за участі детективів Національного антикорупційного бюро викрила на вимаганні $30 тисяч двох суддів одного з районів суду Дніпра.

Про це на своїй сторінці Facebook повідомив голова САП Назар Холодницький.

За його словами, судді вимагали від обвинуваченого гроші за призначення покарання не пов’язаного з реальним позбавленням волі.

Гроші безпосередньо мала отримати суддя, яка п’ять років тому уже ухвалила у цій же справі виправдальний вирок, але його було скасовано апеляційним судом. Частину коштів вона повинна була передати колезі, який здійснював новий розгляд справи, за ухвалення ним «потрібного» рішення, – заявив Холодницький.

Суддів викрили під час отримання ними частини грошей, а саме $16 тисяч. Одною з затриманих опинилася заступниця голови райсуду.

Дії осіб кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України як вимагання та одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за вчинення дій з використанням наданої їй влади та за ч. 2 ст. 369-2 КК України як одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна.