Екс-податківця, яка була причетна до розкрадання 3 млрд грн, залишили на волі після угоди з Матіосом

Дарницький районний суд столиці виніс вирік у вигляді 5 років позбавлення волі умовно із забороною займати деякі посади для колишньої першої заступниці начальника Головного управління Міндоходів у Києві Тетяні Детюк, яка буда однією з учасників злочинної схеми щодо незаконного відшкодування ПДВ на суму 3,16 млрд грн у складі угрупування на чолі з екс-головою Міндоходів Олександром Клименком.

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на відповідне судове рішення від 21 жовтня 2016 року, яке було оприлюднено у судовому реєстрі.

У квітні 2012-вересні 2013 років злочинна організація на чолі з Клименком, до якої входила Детюк, заволоділа коштами державного бюджету України на загальну суму 3,16 млрд грн., які були незаконно перераховані у вигляді відшкодування ПДВ трьом компаніям: ТОВ «Мегатерий», ТОВ «Газіновація» та ТОВ «Ексімтех».

Суд встановив, що обвинувачена була причетна до заволодіння 2,57 млрд грн, які розподілилися між усіма учасниками угрупування. Проте Детюк уклала угоду про визнання винуватості з військовим прокурором Матіосом. Згідно угоди, вона отримала 5 років позбавлення волі умовно (іспитовий строк 3 роки) з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, держустановах та організаціях на 3 роки, без конфіскації майна. Крім цього, вона зобов’язалась частково відшкодувати збитки та сплатити 500 тис грн.

Нагадаємо, минулої неділі правоохоронці провели масове затримання податківців часів Януковича. За результатами спецоперації було затримано понад 20 осіб.