Фірташа оголосила в розшук антикорупційна прокуратура Іспанії

Іспанська антикорупційна прокуратура оголосила в міжнародний розшук українського мільярдера Дмитра Фірташа, якого правоохоронці підозрюють у відмиванні великої суми коштів.

Окрім Фірташа, у розшук були оголошені ще двоє спільників-українців. Про це мадридському кореспонденту DW повідомив представник іспанської прокуратури, пише DW.

Прізвища інших розшукуваних осіб у прокуратурі назвати відмовилися, посилаючись на «інтереси слідства». За словами співрозмовника DW, одночасно з видачею ордера на розшук у Барселоні і в місті-курорті Марбельї 24 листопада були затримані п’ятеро інших імовірних спільників Фірташа. Вони безпосередньо займалися відмиванням капіталів українського олігарха. Серед затриманих – відомий іспанський адвокат Антоніо де Фортуни.

За даними прокуратури, ці люди створили для Фірташа низку офшорних компаній, хоча певна частка капіталів осідала в Іспанії та вкладалася в нерухомість. Як стверджує співрозмовник DW, йдеться про десятки мільйонів євро незаконного походження. Назвати точні суми представник прокуратури відмовився.

Крім того, стало відомо, що прокуратура розглядає справу Фірташа в рамках операції «Варіола», розпочатої в липні 2016 року з арешту в Барселоні сина колишнього мера Києва Леоніда Черновецького – Степана Черновецького, та ще 11 осіб, яких також підозрюють у відмиванні коштів. Як відомо, Степан Черновецький був звільнений з-під арешту ще влітку, але залишається під слідством. Вийти на Дмитра Фірташа слідству допомогли документи, знайдені в ході обшуків у справі Черновецького.

Раніше НАБУ затримало директора ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (ЗТМК), 49% акцій якого належать компанії, що входить до групи українського олігарха Дмитра Фірташа. 15 листопада Бюро повідомило про завершення досудового розслідування в цьому провадженні.