Закінчився перший матч збірної України під керівництвом нового тренера національної команди Андрія Шевченка. Очікування були різноманітними: від надії побачити нову гру з великою кількістю змін у порівнянні зі збірною Михайла Фоменка – до повного скептицизму по відношенню до Шевченка та його здібностей на тренерському терені.

Зміни дійсно відбулися. Найголовніша зміна торкнулося розстановки футболістів на полі. Збірна відійшла від звичної для себе схеми 4-3-2-1 та вирішила зіграти з Ісландією в атакувальний футбол зі схемою 4-2-3-1 та хибною дев’яткою, роль якої виконував Коваленко. Після гри Шевченко пояснив таке рішення тим, що обидва нападників із наявних, Зозуля та Селезньов, не мали належної практики та не витримали б того темпу, який був потрібний. Крім цього, в складі сталося ще декілька змін у порівнянні з попередніми матчами. Перед двобоєм багато запитань виникало з приводу того, хто вийде на флангах в обороні. Тренерський штаб вирішив довірити місце зліва молодому Едуарду Соболю з «Зорі», для якого цей матч став дебютом. Забігаючи наперед можна сказати, що Соболь зіграв гідно та провів цю гру на хорошому рівні, виправдавши ті аванси, які йому виписав перед грою помічник Шевченка Мауро Тассоті. Справа ж вийшов Бутко з донецького Шахтаря, який зіграв у цьому сезоні трохи більше тайму. Ударну силу, разом зі звичними нам Ярмоленком та Коноплянкою, склали Зінченко та Коваленко. Їх вихід на поле у старті, як і вихід Соболя, чітко показує нам який вектор розвитку вибрав тренерський штаб нашої збірної – вектор омолодження та довіри молодим гравцям, чого раніше не було з «безсмертними» Тимощуком та Шевчуком у складі.

Гра почалася дуже сумбурно, склалося враження, що наша збірна боялася схибити в дебютному матчі Шевченка за кермом збірної та за свій страх гравці були покарані вже на п’ятій хвилині гри. Колективна помилка в обороні: Бутко не витримав лінію, а Кучеру ніхто не підказав про забігання Альфреда Фінбогассона через що він прогавив ісландця. Не обійшлося без невезіння, м’яч зрикошетив від обличчя Кучера до гравця збірної Ісландії і той з другої спроби відкрив рахунок. Ісландці могли подвоїти перевагу через 5 хвилин, удар з близької відстані відбив П’ятов, а на добиванні гравець Ісландії вистрілив вище воріт. Здавалося, що це продовження Євро і наша збірна посипалася з перших хвилин, але підопічні Шевченка все ж змогли оговтатися від нокдауну на початку матчу і до середини тайму вирівняли гру. Впало в око те, що збірна відмовилася від довгих закидів у штрафну, які так прижилися при Фоменко, і перейшла на короткий та середній пас. На жаль, гравці ще не пристосувалися до нового стилю гри, що підтверджується великим відсотком браку при передачах.

Україна-Ісландія

У першому таймі було декілька грубих обрізок, які могли привести до небезпечних моментів біля наших воріт, але ісландці нас пробачили. Зінченко намагався диригувати грою нашої команди, але брак у передачах не дозволив йому проявити себе на повну. У будь-якому випадку в ньому видно великий потенціал і такий гравець збірної України необхідний, як повітря в зв’язку з нестачею креативних гравців попереду. Довіра з боку тренерського штабу є ключем до успіху в розкритті потенціалу молодого гравця ПСВ. Чи не в своїй тарілці почував себе Коваленко. Позиція хибної дев’ятки для нього нова, в Шахтарі і до цього в збірній він в основному грав на місці класичного атакувального півзахисника. Гравець Шахтаря намагався відходити назад для отримання м’яча, але отримуючи шкіряного він найчастіше перетримував його і просто втрачав.

За підсумками матчу Шевченко заявив, що Віктор зіграв ідеально та виконав все те, що від нього вимагав тренерський штаб. Невідомо чи було це сказано заради підтримки гравця, або ж дійсно їм задоволені, але факт залишається фактом, що на такій позиції Коваленко мало корисний і йому зручніше грати глибше, на позиції десятки, що він і довів у другому таймі. Попри контроль м’яча, моментів біля нашої збірної не було. Потужним дальнім ударом зі штрафного відзначився Ракицький, воротар ісландців не без зусиль впорався з ним. Відверто погано виглядав Коноплянка, який недавно перейшов до німецького «Шальке». В першому таймі він запам’ятався лише парою не небезпечних ударів по воротах. Але все ж таки під кінець тайму нам вдалося розкрити оборону «вікінгів». Ракицький знову приклався своєю лівою, Хальдерссон невпевнено відбив м’яча, а на підборі найспритнішим виявився Ярмоленко. Динамівець підхопив м’яч, обробив його та хльостким ударом у кут зрівняв рахунок у матчі. 1-1, вболівальники видихнули перед перервою.

Гол Ярмоленка

На другий тайм жовто-блакитні вийшли більш впевненими та відразу взяли м’яч під свій контроль. Гра проходила досить спокійно, без серйозних моментів біля чиїхось воріт. Було видно, що ісландців влаштовує нічия і вони чекають свого шансу зі стандарту або на контратаці. В середині другого тайму сталося воістину епохальна подія для нашої збірної останніх років, замість опорного півзахисника Сидорчука вийшов новоспечений нападник іспанського «Бетіса» Роман Зозуля. Після безглуздого виходу Тимощука в кінці матчу проти Польщі, така подія принесе чимало слів похвали на адресу тренерського штабу збірної України. Зозуля зайняв місце на вістрі атаки, а Віктор Коваленко відтягнувся назад. Віктор же ы створив перший більш-менш небезпечний момент біля воріт ісландців у другому таймі – прохід і удар з 25-ти метрів прямо в ісландського воротаря. На 80-й хвилині небезпечно проникнув до штрафної Соболь, але його простріл так і не знайшов свого адресата. Гра йшла до нічиї, але на 81-ій хвилині доля подарувала нам шанс вийти вперед. Ярмоленко віддав пас на забігаючого Бутка, той грамотно підставився, а ісландський захисник сфолив і суддя вказав на 11-метрову точку. Право пробити пенальті дісталося Євгену Коноплянці. Але, на превеликий жаль, новоспечений гельзенкірхенець потрапив у штангу. Безумовно виникає закономірне питання до тренерів збірної: чому пенальті пробивав гравець, який зіткнувся останнім часом з великими ігровими та найголовніше ментальними проблемами, що втратив упевненість в собі. До речі, варто зазначити, що цей пенальті став всього лише четвертим із не забитих пенальті в історії збірної України та перший під керівництвом Шевченка. До честі головний тренер збірної, у після матчевому інтерв’ю постарався виправдати Коноплянку та взяв відповідальність за призначення того, хто пробиває на себе. Після такого невикористаного шансу особливих моментів у команд не було та матч прийшов до закономірної нічиї.

вихід Зозулі

Нічия з командою, яка увійшла до вісімки найсильніших за підсумками минулого Євро, не такий вже й поганий результат, але ми могли та повинні були перемагати. Після матчу тренер збірної Ісландії Геймір Гатльгрімссон заявив, що жодна зі збірних в цій групі не відвезе з України більше очок, ніж відвезли ісландці. Досить приємні слова, але не варто спокушатися. Ця гра дала нам більше питань, ніж відповідей. Шевченко та його штаб ще чекає величезна робота перед тим, як вони зможуть отримати позитивні відгуки від уболівальників на свою адресу, дуже боляче вдарила по нас усіх провал, який був на Євро у Франції. Зміни помітні, але це всього лише паростки, а ось, що з цих паростків вийде ми побачимо пізніше.