Відділення економіки НАН України підтримало позбавлення Глазьєва звання академіка

Відділення економіки Національної академії наук України підтримало позбавлення радника президента РФ Сергія Глазьєва звання академіка.

“Тільки що загальні збори відділення економіки НАН України проголосувало за позбавлення Сергія Глазьєва почесного звання іноземного члена (академіка) НАН України”, – написав колишній міністр економіки України, академік Богдан Данилишин на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

За його словами, тепер справа за загальними зборами всієї Академії. “Сподіваюся, що Президія НАНУ збере його (збори – ред.) негайно, а не чекатиме ще два роки, як це було з попереднім зверненням відділення економіки щодо Глазьєва, озвученому ще в липні 2014 року”, – зазначив Б. Данилишин.

Раніше віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко заявляв про намір Кабінету міністрів звернутися до НАНУ з закликом позбавити С. Глазьєва звання академіка.

С. Глазьєв є іноземним членом НАН України з 2009 року. Радник президента Росії підозрюється в скоєнні особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України.

Генеральна прокуратура України від 8 серпня 2016 року повідомила про підозру у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України 18 осіб з числа представників влади та керівництва Збройних Сил Російської Федерації, в тому числі С. Глазьєва. За інформацією генпрокурора України Юрія Луценка, громадяни РФ підозрюються в скоєнні “особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, громадської безпеки, миру і міжнародного правопорядку”.