ГПУ не може закрити провадження проти Авакова – НАБУ

14 липня Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою було передало кримінальне провадження, в якому фігурує міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, до Національного антикорупційного бюро.

Саме тому Генеральна прокуратура не має права закривати це провадження, пише прес-служба Бюро.

В НАБУ повідомили, що саме провадження, яке стосується незаконного відчуження земельної ділянки площею 18,1465 га під Харковом, було внесене до ЄРДР ще 2 липня Генпрокуратурою, після заяви голові правління «Центра протидії корупції» Віталія Шабуніна.

«14 липня САП матеріали даного провадження для розслідування були передані до Національного антикорупційного бюро України. Наголошуємо, що досудове слідство за згаданими фактами, в тому числі й ухвалення рішення про його завершення, належить до компетенції детективів Бюро. Генеральна прокуратура, відповідно до чинного законодавства, не може закрити дану справу», – говориться в повідомленні.

За інформацією прес-служби НАБУ, наразі триває досудове розслідування щодо цього провадження, про результати якого Бюро обіцяє проінформувати громадськість пізніше.

Нагадаємо, раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив про відкриття кримінального провадження проти глави МВС Арсена Авакова. А пізніше, його прес-секретар повідомила вже про закриття цього провадження.

Матеріал за темою: