Офіційно: Холодницький підписав підозру голові ЦВК Охендовському

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підписав повідомлення про підозру у вчиненні злочину головою Центральної виборчої комісії Михайлом Охендовським.

Про це він написав на власній сторінці в Facebook.

Сьогодні мною підписано перше (але не останнє) письмове повідомлення про підозру у кримінальному провадженні про так звану «чорну бухгалтерію» «Партії регіонів» – голові Центральної виборчої комісії Михайлові Охендовському, – сказав Холодницький

За його словами, автентичність підписів Охендовського підтверджено проведеною у кримінальному провадженні почеркознавчою експертизою. Керівник САП також розповів деталі розслідування.

Під час досудового розслідування детективи НАБУ та прокурори САП встановили, що Охендовський М.В. як член ЦВК у 2012 році здійснив 6 виїздів закордон з метою, як вказано у документах про відрядження, «ознайомлення із виборчим законодавством України та особливостями виборчого процесу з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, – заявив він.

 

Втім, справжньою підставою цих закордонних візитів, як вбачається з матеріалів розслідування, було виконання Охендовським М.В., обраним до складу ЦВК у 2007 році за квотою «Партії регіонів», неофіційного доручення вищих службових осіб держави та членів цієї партії стосовно донесення до представників урядів іноземних держав, міжнародних і міжурядових організацій в позитивному світлі інформації про «демократичний» перебіг виборчого процесу в Україні з метою недопущення можливого визнання виборів такими, що не відповідають міжнародним стандартам, – додав Холодницький.

Водночас, джерела в НАБУ повідомляють, що їхні детективи планують затримати Охендовського в аеропорту «Бориспіль», куди той прибуває о 19 з Киргизстану, де спостерігав за виборами та референдумом. Також, згідно до слів джерела, його вже викликали на допит до Бюро у середу на одинадцяту дня.

Нагадаємо, голову ЦВК підозрюють у отримані грошей з «чорної каси» «Партії регіонів». Раніше голова НАБУ Артем Ситник заявляв про те, що підозра Охендовському має бути оголошена найближчим часом.