Хто збив Боїнг? Онлайн-трансляція

Ракета, що збила малазійський літак МН17 у липні 2014 року над Україною була запущена з російської установки «Бук», яка знаходилась на території, контрольованій бойовиками і управляли якою, скоріше за все, російські кадрові військові. Відразу після інциденту  установка повернулася на територію Росії. Саме до такого висновку прийшли слідчі Нідерландів.

За даними, що стали відомі пресі і які державна прокуратура повідомила родичам згиблих, «Бук» знаходився у шести кілометрах на південь від міста Сніжне, біля селища Первомайське. Про те що установкою керували саме російські військові свідчить те, що вона повернулася на територію РФ. Але на даний час слідству ще не вдалося точно встановити коло підозрюваних, що дозволило б оголосити обвинувачення.

14:06 У Нідерландах, у містечку Ньювегейн, розпочалася прес-конференція, присвячена результатам розслідування загибелі літака MH17. На прес-конференції присутні старші прокурори Фред Вестербеке та Вільберт Пауліссен, представник карного розшуку.

14:09 Виступає Фред Вестербеке: «Було опитано більше 200 свідків, прослухано 5000 перехоплень телефонних розмов.»

14:10 «Розслідування щодо відповідальних осіб триватиме й надалі,» додав він.

14:13 Представник карного розшуку Вільберт Пауліссен заявляє, що єдиний можливий сценарій – це збиття літака ракетою «земля-повітря».

14:15  Пауліссен: «Дискусії щодо даних радарів можна вважати завершеними. У нас є достатньо даних з радарів і з України, і з Росії.»

14:17 Демонструються аудіозаписи перехоплень перемовин, на яких можна почути запити на Бук, згадки про перевезення ракет. Показують супутникові знімки, які демонструють повернення системи «Бук» до Росії.

14:19 Пауліссен: «Із записів розмов можна почути, як сепаратисти робили запит на систему «Бук».»

14:20 Записи розмов також містять докази того, що система «Бук» прибула з Росії.

14:24 Пауліссен Місце запуску «Буку» – поле біля Первомайського, яке контролювалося сепаратистами. Це підтведжується даними, наданими урядом США, результатами опитування свідків, дослідженням ґрунтів тощо.

14:27 Показують фільм, що демонструють результати розслідування.

14:28 «Бук» прибув з Росії. Це підтверджується свідченнями свідків, що бачили його о 8-00 у Єнакієвому та перемовами сепаратистів.

14:30 Конвой бачили численні свідки, про це свідчать дані у соцмережах, включаючи фотографії.

14:31 Описується маршрут руху «Буку» до Торезу.

14:32 Слідство отримало численні фотографії «Буку» та конвою.

14:33 Місце точного запуску ракети визначено без жодних сумнівів, це – поле біля Первомайського.

14:34 Фото з Торезу, що показує слід ракети, поширене у соцмережах, було досліджене, жодних змін виявлено не було. Були виявлені нові фото, що підтверджують його справжінсть.

14:36 Супутникові фото підтверджують місце запуску (сліди гусениць, слід запуску).

14:37 Слідство повідомляє, що маршрут установки виглядав так: Красний Луч-Дебальцеве-Луганськ-Росія

14:40 Отже, остаточні висновки комісії: 17 липня літак був збитий з ЗРК «Бук», що знаходився у полі поблизу Первомайська та потім повернувся на територію Первомайська.

14:43 Тепер слідство збирається сконцентруватися на встановленні осіб, що були причетні до цього злочину. Нідерландська прокуратура шукає свідків, щоби їх допитати.

14:44 Слідчі будуть намагатися завершити свою роботу до завершення дії угоди про формування Міжнародної слідчої групи.

14:45 Представник Австралії повідомив, що було підписане доповнення до угоди про Міжнародну комісію, яка буде діяти до 2018 р.

14:48 Представник України дякує слідчим групи, поліції та прокуратурі Нідерландів за об’єктивне розслідування і виражає впевненність, що винні будуть покарані. За його словами, не всі докази, що група має у своєму розпоряджені, були представлені на прес-конференції.

14:50 Тепер запитання журналістів. Перше – про відповідальність Росії. Слідчий відповідає, що зараз група поки не може заявляти про відповідальність самої країни чи її громадян. Треба точно знати імена підозрюваних.

14:52 Питання про наявність офіційних підозрюваних. Відповідь: – Ні, таких немає. Поки слідство не може розкрити імена якихось людей.

14:54 Питання від росіян: 1) Чому не враховані дані російської симуляції?; 2) Чи досліджувалися рештки? Відповідь: Ми отримали дані симуляції нещодавно і звичайно підшиємо до справи. Але вони не змінюють наших висновків. Так само як фрагменти літака, яких було достатньо.

14:56 Ще одне питання від росіян про закриття українського повітрянного простору. Відповідь: – Це не було предметом слідства.

14:59 Питання про матеріали від американських спецслужб. Відповідь: – Вони використовувалися, але вони засекречені.

15:01 Питання від Рейтерз про суд. Відповідь: -Зараз передчасно говорити про те, до якого суду має бути передана ця справа. Слідство не завершене.

15:03 Питання про джерела перехоплених розмов. Відповідь: – В основному вони перехоплені Україною.

15:04 Питання про рівень співпраці з Росією. Відповідь: – Хоча на багато питань були дані відповіді, але Росія не надала первинні дані радарів.

15:06 Слідство думає, що «Бук» прибув як відповідь на українські авіаудари.

15:08 Питання про те, хто буде вирішувати до якого суду буде передаватися справа. Відповідь: – Це буде вирішуватися по результатам консультацій прокуратур країн-учасниць МСГ.

15:10 Питання про те, скільки приблизно займе пошук винних. Відповідь: – Неможливо сказати коли саме буде суд. Якщо за три місяці будуть знайдені важливі свідки, це пришвидшить роботу слідства.

15:12 Прес-конференція Міжнародної слідчої групи по розслідуванню збиття рейсу MH17 у липні 2014 р. завершилася. Нагадаємо, що слідство дійшло висновку: літак був збитий ракетою з ЗРК «Бук», який приїхав з Росії та повернувся туди ж. Тепер МСГ сконцентрується на точному встановлені імен винних.