Квартира Заліщук: НАБУ закінчило перевірку

Національне антикорупційне бюро України не виявило корупційної складової та підстав для початку кримінального провадження за фактом купівлі квартири народною депутаткою від фракції «Блоку Петра Порошенка» Світланою Заліщук.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ, відповідаючи на запит «Українських новин».

Як виявили детективи, Заліщук придбала цю квартиру в 2014 року, коли вона ще не перебувала в статусі народного депутата та не була держслужбовцем.

Також, за даними Державної фіскальної служби, стало відомо, що в період з 2011 по 2014 роки дохід Заліщук склав 922 тисяч 848 гривень. Квартира була придбана разом із цивільним чоловіком – керівником офісу Ради Європи в Україні Мортеном Енбергом. Вклад Заліщук становив 36 тисяч доларів, усю іншу частку сплатив муж.

Водночас під час аналізу відомостей про фінансово-майновий стан Світлани Заліщук НАБУ виявило деякі неточності. По-перше, народний депутат вказала придбану в 2014 році квартиру в декларації за 2013 рік. По-друге, перебуваючи в цивільному шлюбі Заліщук вказала в декларації тільки за 2015 рік, – заявили в агенстві.

Враховуючи усі наявні дані, в НАБУ не бачать підстав для відкриття провадження. Матеріали для перевірки будуть передані до НАЗК.

Нагадаємо, у вересні цього року стало відомо, що Заліщук у 2014 році задекларувала квартиру 158 кв. м. у центрі Києва. Пізніше нардепка пояснила, що квартира була придбана разом з чоловіком та вона на той час не займала ніяких державних посад.