Луценко відмовляється надати Регламентному комітету ВР додаткову інформацію по «справі Новинського»

Генеральний прокурор Юрій Луценко відмовляється надавати Регламентному комітету Верховної Ради протоколи допитів по «справі Новинського».

Про це він розповів у ході свого брифінгу, повідомляє «112 Україна».

Депутати не судді. Регламентний комітет повинен тільки встановити наявність кримінального провадження, воно є, статус певних осіб в процесі. Ми навіть пояснили докази, які існують в справі. Але давати їм протоколи допитів я не тільки не буду, я не маю права. З моєї точки зору депутати повинні прийняти одне рішення – направити подання в зал ВР і дозволити Новинському бути в цьому статусі на суді, в якому знаходяться міліціонери, які незаконно утримували людини в неволі… Це просто абсурд, не в перший раз, як тільки ми стикаємося з багатим депутатом, ми маємо велике бажання почитати протоколи, знаючи, що це неможливо. Тому я наполягаю, має бути прийнято рішення комітету і ВР. Я не вважаю, що Новинський винен, це встановить суд. Але в суді у підозрюваних повинен бути однаковий статус. Інформацію для ВР я скажу вже там, повірте, вона буде логічною, – заявив Луценко.

Нагадаємо, 16 листопада проходило засідання Регламентного комітету щодо розгляду питання зняття депутатської недоторканності з народного депутата Вадима Новинського, за його результатами Комітет запросив додаткові відомості від представників ГПУ. Новинського підозрюють в участі у позбавленні волі архієпископа Олександра Драбинка з метою тиску на нині покійного митрополита Володимира, заради узурпації церковної влади.