Луценко заблокував доступ керівництва НАБУ до ЄРДР – Ситник

Генеральний прокурор Юрій Луценко заблокував доступ директора Національного антикорупційного бюро України та його заступників до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Про це у своєму інтерв’ю «Радіо Свобода» розповів сам очільник НАБУ Артем Ситник.

За його словами, генпрокурор заблокував доступ попри статтю закону про НАБУ, згідно якої Бюро має доступ до всіх відповідних баз даних.

Впродовж останніх декількох днів пан Луценко заблокував доступ директора НАБУ до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Бо, як Ви знаєте, згідно зі статтею 17 закону про НАБУ, НАБУ має доступ до всіх баз даних й інформаційних систем державних органів. І ми цей доступ отримали і також в ГПУ до ЄРДР. Це якраз той реєстр, який ведеться ГПУ. Цей доступ давав ще пан Шокін. Але впродовж останніх днів ми отримали письмове попередження, що доступ директора і його заступників припиняється. І цей доступ на сьогоднішній день припинений, – заявив Ситник.

Також він зазначив, що ніяких пояснень чому це було зроблено представники Бюро не отримали.

Там є достатньо вільне трактування чинного законодавства. І ухвалене рішення про припинення цього доступу. І це рішення, мені здається, доволі дивним, оскільки якраз ми постійно розвиваємо напрямок доступу до баз даних, до реєстрів, – додав голова Бюро.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що детективи НАБУ розпочали десять розслідувань кримінальних проваджень на основі аналізу інформації з електронних декларацій.