У новому році Україну очікує нова мінімальна зарплатня. Вже з 1 січня її рівень становитиме 3 200 гривень на місяць, що вдвічі більше ніж зараз. Таке рішення Кабміну викликало як позитивні, так і негативні відгуки від громадян. Були й інші ідеї, як наприклад від голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова, який взагалі запропонував підвищити «мінімалку» до 7000, але вона не знайшла підтримки.

На честь цієї події, ми вирішили згадати, як змінювалася мінімальна зарплатня протягом останніх 10 років при різних прем’єр-міністрах. Від Юрія Єханурова до Володимира Гройсмана, від 332 гривень до 3 200. Окрім курсу долара та доларового еквіваленту зарплатні, слід звернути особливу увагу на рівень золотовалютних резервів країни, тому що під керуванням деяких прем’єрів курс підтримувався ціною зменшення ЗВР.

Втім, це не означає, що хтось із українських прем’єрів кращий за іншого. Ми лише хотіли показати рівень української мінімальної зарплатні та зазначити, що це значно нижчі цифрі ніж у країнах Європи, рівня яких прагне досягти Україна.

Комірець Мінімальна зарплатня