Модель Антикорупційних судів знаходиться на стадії дискусій – експерт РПР

Затвердженої моделі майбутнього Антикорупційного суду поки що немає, наразі тривають парламентські дискусії щодо неї.

Про це в інтерв’ю проекту «Комірець» розповів головний експерт з судової реформи Реанімаційного пакету реформ Михайло Жернаков, текст якого буде оприлюднений на нашому сайті о 13:00.

Цей суд (Антикорупційний – Ред.) згаданий у новому Законі «Про судоустрій і статус суддів», але там справді написано, що суд запускається не раніше ніж буде ухвалено спеціальний закон, який визначить умови, критерії, вимоги до його суддів. Цей закон потрібно ухвалити, він зараз розробляється. Я знаю, що Центр протидії корупції, зокрема, до цього залучений, – заявив експерт РПР.

За його словами, модель цього суду також шукається й на рівні парламентських дискусій, до якої залучені народні депутати та інші фахівці. Жернаков розповів, що головною дилемою є залучення іноземців.

Зараз шукається модель на рівні Верховної Ради, тут до процесу залучені народні депутати і інші фахівці. Ще тривають дискусії: наприклад, щодо того, чи потрібно залучати іноземців у якості суддів чи частини судової панелі, яка буде вирішувати справу, чи можливо достатньо залучати іноземців лише на рівні відбору. Ці консультації ще тривають, але загалом щодо необхідності  участі іноземців у процесі фактично немає ніякого сумніву, – додав він.

Нагадаємо, що 30 вересня набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та нова редакція закону «Про судоустрій і статус суддів».

Матеріал за темою:

схема Антикорупційних судів

схема Антикорупційних судів створена ЦПК