Національне антикорупційне бюро України візьме участь у процедурі відбору суддів до нового Верховного Суду України, Бюро буде займатися оцінкою претендентів на наявність корупційних ризиків.

Про це повідомляє прес-служба Антикорупційного бюро.

Відповідну угоду заключили голова НАБУ Артем Ситник та голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККСУ) Сергій Коз’яков.

НАБУ як правоохоронний орган, який виконує також аналітичну функцію, братиме активну участь в процесі формування Верховного Суду України. Ми підписали Меморандум з Вищою кваліфікаційною комісією суддів – тож будемо використовувати свої можливості для того, щоб максимально вивчити кандидатів і не допустити проникнення у нову судову владу людей з корупційними ризиками, – заявив Ситник.

Нагадуємо, що 7 листопада ВККСУ оголосила конкурс на 120 посад суддів у новому Верховному Суді України. Із них 30 посад — у Касаційному адміністративному суді, 30 – у Касаційному господарському суді, 30 – у Касаційному кримінальному суді і ще 30 – у Касаційному цивільному суді. Відповідно до ухваленого 30 вересня закону, склад Верховного Суду України має не перевищувати 200 суддів.

Матеріал за темою: