Нацполіція буде розслідувати, як Савченко став головою Миколаївської ОДА

Національна поліція України розпочне досудове розслідування щодо того як Олексій Савченко проходив конкурс на посаду голови Миколаївської обласної державної адміністрації, за фактами які були оприлюднені у програмі «Схеми».

Відповідне рішення, яке зобов’язує Нацполіцію це зробити, ухвалив Печерський районний суд міста Києва, повідомляє «Радіо Свобода».

Після виходу програми, представники «Центру протидії корупції» звернулися до Головного слідчого управління щодо незаконного втручання в роботу комп’ютерної системи під час складання тестів для визначення переможця конкурсу на посаду голови Миколаївської ОДА. Проте їм відповіли, що вони розглянули це питання та перенаправили його до НАБУ, але в Бюро на відповідний запит не відреагували.

У Нацполіції помилилися. Згідно з Кримінальним кодексом, саме вони повинні розслідувати дії членів комісії та посадових осіб Нацагентства з питань державної служби у разі вчинення ними такого діяння (втручання в роботу комп’ютерів). До того ж, КПК вказує, що слідчий повинен внести дані про злочин в Єдиний реєстр не пізніше ніж протягом 24 годин після повідомлення, – зазначила юрист ЦПК Ольга Веретільник.

24 листопада слідча суддя Печерського районного суду задовольнила скаргу юристів «Центру протидії корупції». Суд зобов’язав Нацполіцію внести дані про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати відповідне розслідування. Дана ухвала не підлягає оскарженню.

Матеріал за темою: