НАЗК ігнорує зауваження Мін’юсту щодо порядків проведення перевірки декларацій

Національне агентство із питань запобігання корупції під час підготовки нової редакції Порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку здійснення моніторингу життя особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, знову проігнорувало зауваження Міністерства юстиції.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства Юстиції.

Згідно до закону «Про запобігання корупції», право проводити перевірки НАЗК має тільки як колегіальний орган або ж окремі його члени за дорученням Агентства. Проте НАЗК наділяє цим правом усіх своїх уповноважених особ, незважаючи на те, що це не відповідає законодавству.

Важливим пунктом зауважень, які не були враховані, є те, що запропоновані документи не містять положень щодо інформування особи, стосовно якої проводиться перевірка, про початок та закінчення відповідних дій. Так само не прописано вимогу щодо можливості використання лише достовірної інформації, на підставі якої проводиться перевірка та встановлюються порушення чиновників. Це створює ризик, коли основою для перевірки буде спотворена чи явно брехлива інформація, яку в подальшому легітимізує перевірка, – йдеться у заяві.

Крім цього відсутні загальні положення та принципи, які мають бути придатні компенсувати пробіли нормативного регулювання, застосовуватись у випадках суперечливості норм.

Матеріал за темою:

Нагадаємо, раніше у НАЗК повідомляли про затвердження нового порядку перевірки електронних декларацій.