НАЗК виявило адмінпорушення у купівлі квартири Лещенком

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило розслідування факту купівлі квартири народним депутатом від «Блоку Петра Порошенко» Сергієм Лещенком. У результаті перевірки було виявлено адміністративне порушення.

Про це йдеться у заяві прес-служби НАЗК.

НАЗК встановило, що при купівлі квартири загальною площею 192 кв. м і вартістю 7 млн 550 тис. гривень у новому будинку в історичному центрі Києва Сергій Лещенко одержав подарунок у вигляді знижки на вартість квартири, яка була надана забудовником. Будучи на момент придбання неруxомості  народним депутатом України, тобто суб’єктом, на якого поширюються вимоги статей  23, 24 Закону України «Про запобігання корупції», Сергій Лещенко одержав подарунок, вартість якого  у 1307,43 разів перевищила мінімальну заробітну плату (загальна сума знижки склала  1 млн 801 тис. 648 гривень), – заявили у Агентстві.

За фактом цієї перевірки уповноважена особа Нацагентства склала протокол про адмінпорушення. У випадку такого порушення встановлених меж щодо обмежень подарунків, існує покарання у вигляді штрафу розміром від 100 до 200 неоподаткованих прожиткових мінімумів та конфіскацією самого подарунка.

Матеріал за темою:

Як зазначають у НАЗК, Лещенко відмовився ознайомлюватися з протоколом без свого адвоката. Через це у Агентстві запрошують прийти до них 1 грудня для ознайомлення.

Нагадаємо, у вересні НАБУ перевіряло купівлю квартири нардепом, тоді детективи Бюро знайшли ознаки адміністративного порушення, проте через те що вони не мають повноважень його розслідувати, справа була передана до НАЗК.

Матеріал за темою: