Новим головою «Укравтодору» став екс-міністр транспорту Польщі

Новим головою Держагентства автомобільних доріг України («Укравтодор») призначений колишній міністр транспорту та водного господарства Польщі Славомір Новак.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету міністрів України.

За словами новопризначеного керівника «Укравтодору», раніше він відповідав за транспортні плани та інвестиції при підготовці Польщі до Євро-2012, а до цього – був депутатом польського сейму. Одним зі своїх найбільших успіхів він назвав фундаментальну реформу польських залізниць і IPO компанії PKP Cargo (на сьогоднішній день один із її реформаторів Войцех Балчун очолює «Укрзалізницю» – Ред.).

Про баченні реформ: це створення державного дорожнього фонду та поліпшення співпраці з ЄБРР і СБ з приватним капіталом. Нам потрібно дуже швидко зробити технічний аудит доріг і поліпшити технічні стандарти. Нам потрібно швидко зробити план будівництва і реконструкції доріг на підставі трафіку, – сказав Новак.

Також, голова «Укравтодору» додав, що він має наміри запрошувати в Україну інтернаціональні компанії, які разом з українським бізнесом братимуть участь в дорожніх тендерах.

Для мене дуже важливою буде внутрішня реформа «Укравтодору» і ефективна система контролю вантажних автомобілів, системи зборів з них, – зазначив він.

Як відомо, під час роботи на посаді міністра транспорту та водного господарства Польщі Новак був замішаний у невеличкому скандалі щодо його годинника фірми Ulysse Nardin приблизною ціною в 3,5 тисяч доларів, який він забув внести до декларації та в зв’язку з цим подав у відставку. За словами Омеляна, Новак відстояв своє ім’я в суді.