Комітет запросив додаткові відомості від ГПУ та відклав розгляд справи Новинського

Сьогодні у Верховної Раді пройде засідання Регламентного комітету на якому буде обговорено питання притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від «Опозиційного Блоку» Вадима Новинського.

15:14 Генпрокурор Луценко трохи запізнився, тому питання розгляду головного питання затримується.

15:16 Оголошується порядок розгляду питання. Учасники засідання запропонували встановити чіткі часові рамки: виступ Луценка – до 15 хвилин, виступ Новинського та адвокатів – до 40 хвилин.

15:21 Луценко: ГПУ ще у травні зареєструвала провадження щодо позбавлення волі Олександра Драбинка.

15:23 Луценко: Справа декілька разів поверталася з суду до Генпрокуратури та навпаки. Ця справа була спеціально стиснута щоб вивести з під підозри основні дійові лиця.

15:24 Луценко: Встановлено, що Янукович діяв у власних інтересах та намагався узурпувати владу у церкві шляхом тиску на митрополита Володимира через викрадення його помічника. Новинський був призначений Януковичем наглядати за церквою.

15:27 Луценко: Роль Новинського полягала у виконані завдання щодо зсунення митрополита.

15:30 Луценко: Драбинко був одним з найближчих людей до митрополита Володимира та був його довіреним лицем.

15:33 Луценко: З метою приховання викрадення Драбинка, його змусили підписати документ про «забезпечення заходів безпеки».

15:34 Луценко: Для «охорони» Драбинка був задіяний спецпідрозділ Грифон, який виступав у ролі конвою.

15:36 Луценко: Колишній начальник ГУМВС України в м. Києві Валерій Коряк, усвідомлюючи незаконність своїх дій, дав наказ утримувати помічника митрополита у готелі.

15:37 Луценко: Коряк керував переміщення Драбинка та чотири рази возив його на зустрічі з екс-міністром Захарченко.

15:41 Луценко: Митрополит Володимир зустрічався з Януковичем та просив визволити свого помічника, це підтверджує Драбинко та інші свідки. Окрім них, на зустрічі були присутні Новинський та сам потерпілий. Янукович на зустрічі наголосив, що доля Драбинка тепер у руках Новинського, нардеп з цим погодився.

15:42 Члени комітету вказують на те, що інформація яку подає Генпрокурор вибіркова та вони не можуть ознайомитися з усією інформація.

15:44 Згідно до показань свідка, Янукович зазначив у розмові з митрополитом Володимиром, що Новинський буде вирішувати усі питання пов’язані з Драбинком. Цю тезу він повторив ще раз на вечері у ресторані.

15:46 Луценко: Новинський був явно обізнаний, що «охорона», яка була приставлена до Драбинка, являлася конвоєм.

15:49 Луценко: Слідство має підтвердження телефонних розмов між Коряком та Новинським під час утримання Драбинка.

15:50 Луценко: Митрополит відправляв листи до представників влади з проханням визволити свого помічника, листи отримували Захарченко, Пшонка та інші.

15:53 Згідно до слів свідка, Новинський висунув наступні умови: митрополит Володимир уходить з його посади з почестями, на його місце призначається інший, Драбинко на пів року покидає країну. Проте митрополит не погодився з цими умовами.

15:53 Драбинко був визволений лише у лютому 2014 через зміну влади та втечу Януковича.

15:55 Новинському може загрожувати до 5 років позбавлення волі.

15:58 Новинський: Ця справа сфабрикована на лже-свідченнях та є частиною політичного переслідування «Опозиційного Блоку». Немає ніяких доказів моєї вини.

16:01 Захист демонструє відео. Розповідається, що Драбинко сам дав згоду на охорону, про незаконне утримання мови не йде.

16:02 Новинський під час виступу Луценкаnovynsky_vystup

 16:08 Розповідають те, що він свого часу уникнув кримінальної відповідальності, дякуючи за це екс-міністра МВС Захарченка.

16:10 Відео більше схоже на сюжет якогось телеканалу, а не матеріал справи.

16:11 Захист: Подання недостатньо мотивовано. Докази мають бути одержані законним шляхом.

16:13 Захист заявляє про недоліки та помилки у поданні, які є на їх погляд.

16:15 Захист Новинського наголошує на однобокості позиції ГПУ, вони вважають, що не були розглянуті усі версії.

16:18 Захист має претензії до розбіжностей щодо складу групи звинувачених. На протязі усієї справи вона змінювалася.

16:21 Пропонують повернутися до провадження, яке було до усіх цих події, за фактом викрадення черниць, учасником якого є Драбинко.

16:23 Захист: Драбинко міг вільно переміщатися, у відео це вказано.

16:25 Захист: Згідно до подання, Драбинко не намагався припинити дію його охорони.

16:28 На останок захист згадав про презумпцію невинності та просить комітет відправити подання на допрацювання.

16:31 Питання до Новинського: Яка ваша роль у відносинах між владою та церквою? Відповідь: Немає доказів мого впливу на церков. В мене добрі відносини з багатьма єпархіями, не більше.

16:32 Питання до Новинського: Які у вас відносини з паном Деркачем? Відповідь: У мене з ним чудові відносини, не знаю як у нього зі мною.

16:34 Луценко: Спочатку Новинський заявляє про добрі відносини з Деркачем, а саме Деркач є тим, хто написав заяву.

16:38 Питання до ГПУ: Які є докази вказівок Коряка? Відповідь: Ми не знаємо про що вони говорили, але бачимо 40 дзвінків між Коряком та Новинського, після якого «Грифон» відпускав чи не відпускав Драбинка.

16:40 Луценко: Я не виключаю перекваліфікацію, як в більшу сторону, так і меншу.

16:42 Луценко відповідає на питання про заявку Драбинка на охорону: Була лише одна заява. Навіть якщо це спочатку була охорона, потім вона перетворилася на конвой.

16:43 Питання до Новинського: Ваш адвокат говорив богато про свідка Драбинка, але є покази інших свідків. Прокоментуйте їх. Відповідь: Ще раз наголошую, Драбинко та Жигулін (ред. свідок) два лже-свідка. Наскільки мені відомо, Деркач не дає свідчень проти мене, а пан Жигулін дає свідчення зі слів Драбинка – це інтерпретація подій на свій лад.

16:47 Новинський: Так, я дзвоник Коряку, але я тільки передавав прохання Драбинка.

16:48 Луценко: Пан Деркач давав свідчення у вигляді свідка, ми будемо ще його допитувати.

16:49 Питання до Новинського: Ви казали, що жертвували гроші на церков, чи можна сказати, що ви спонсорували церковні поїздки? Відповідь: Я ніколи це не заперечував.

16:50 Член комітету: Митрополит не робив заяв щодо утримання Драбинка. Чи робив Драбинко спроби втекти? Ми знаємо про провадження по відношенню до Драбинка, але невідомо його процесуальний статус. Можливо він знаходиться у «заручниках» Генпрокуратури, потрібно з’ясувати стан тієї справи.

16:53 Перепалка між Новинським та Луценком. Луценко каже, що Новинський тільки нещодавно став громадянином України та йому потрібно вивчити манери. «Я генпрокурор України, — викрикує Луценко».

16:55 Луценко зачитує текст листу митрополита до Захарченка.

16:57 Луценко: По провадженню щодо викрадення черниць, Драбинко проходив як свідок, вже є три засуджених по цьому провадженню.

17:00 Захист: Подання було зроблено не якісно. Потрібно мати повагу до народних депутатів.

17:00 Луценко: Янукович – замовник, Новинський – посібник, Коряк та Захарченко – виконавці.

17:07 Луценко: Не наша вина, що Януковича, Коряки та Захарченка немає в Україні. Якщо вони втекли, то це не позбавляє відповідальності ймовірних учасників провадження. Ті хто втік будуть засудженні заочно.

17:0Член комітету: Новинський не реалізував своє право повідомити про порушення закону.

17:12 Генпрокурор не чує запитання та знову повторюється про 40 дзвінків між Коряком та Новинським. Також підтверджує, що в основному це є припущенням ГПУ та в них немає прямих доказів.

17:17 Луценко наполягає на тому, що це не припущення, а версія слідства, проте прямих доказів надати не можуть.

17:20 Луценко: У поданні не йдеться про затримання і арешт. Новинський: Дякую.

17:23 Новинський не отримував питання на протязі довгого часу та виглядає досить розслабленим.

17:25 Луценко повторює одне і теж посилаючись на листи митрополита Володимира та на дзвінки між Коряком та Новинським.

17:27 Член комітету: Мені сумно дивитися на таке подання. Виникає багато питань.

17:32 Питання до Луценка: Чому ГПУ порушує кримінальне провадження 21.05.2014, коли митрополит Володимир був живий при пам’яті, а його не допитали? Відповідь: У той час Генпрокурором був не я. Справедливість потрібно шукати у любий момент.

17:37 Луценко робить ліричний відступ, розповідає як лікувався на одному поверсі з митрополитом, в якому стані той перебував.

17:38 Луценко: Ще раз хочу підкреслити, в мене немає на руках підозри. Потім можуть виникнути як докази його невинності, так й вини.

17:45 Новинський: Ви заявляєте, що 6 серпня митрополит відмовився від моєї пропозиції, а потім говорите, що 6 вересня ми зустрічалися. В чому смисл?

17:45 shema_gpu17:46 Деркач: Основним фігурантом провадження є Янукович, Новинський має бути свідком. Я не буду голосувати за зняття недоторканності з нардепа Новинського.

17:52 Члени комітету бажають отримати більшої кількості інформації, наприклад листи митрополита Володимира.

17:54 Луценко: Зараз ви просто знищуєте цю справу. Якщо ви не вірите моїм словам та просите документи, то може мені взагалі сюди не приходити.

17:57 Генпрокурор помітно нервує та виглядає пригніченим. Заявляє про те, що йому задають одні й ті ж питання.

18:01 Сторонам надали останнє слово. Луценко нагадує версію слідства та повторює хронологію подій.

18:06 Луценко: Слідство вважає, що у нас є увесь спектр можливостей, щоб установити причетність Новинського, проте депутатська недоторканність нас обмежує. У мене немає юридичного тексту підозри до нардепа. Я не виключаю, що підозра буде і не буде.

18:07 Новинський: Усі докази основані на припущеннях та лже-свідоцтві. З юридичної точки зору подання нікчемне.

18:08 Комітет уходить на 10-20 хвилин перерви.

18:11 Новинський у кулуарах Ради: Я нікуди не збираюся втікати. Справа є цілком заангажована.

19:02 Комітет вирішив звернутися до генпрокурора за додатковими відомостями та потім продовжити розгляд подання. Перелік вимог комітет надішле пізніше.

19:04 Дякуємо за те, що були з нами. Слідкуйте за усіма головними новинами на нашому сайті.