Президент увів у дію рішення РНБО про застосування санкцій

Президент України Петро Порошенко указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів».

Відповідний указ №467/2016 від 2016 року оприлюднено на сайті Глави держави.

Згідно з документом, рішення РНБО від 16 вересня передбачає пропозицію про подовження і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних санкцій, внесених Кабінетом міністрів (розпорядження від 31 серпня 2016 року № 639-р), Службою безпеки України та Національним банком України.

Також, рішення РНБО пропонує продовжити дію персональних спеціальних економічних та інших санкцій, застосованих її рішенням від 2 вересня 2015 року (зі змінами від 17 вересня 2015 року та від 20 травня 2016 року), введеним в дію указом президента України від 16 вересня 2015 року №549.

Згідно з рішенням, санкції застосовуються терміном на один рік проти фізичних та юридичних осіб згідно з додатками 1,2,3 і 4 (при цьому додатку не оприлюднені разом з указом).

Своєю чергою, як повідомила в понеділок прес-служба РНБО, в торішній списку санкцій додатково включені 335 фізичних та 167 юридичних осіб, ідентифікаційні дані за якими підлягали додаткової перевірки.

16 вересня 2016 року відбулося засідання РНБО, на якому були подовжені санкції щодо всіх фізичних (за винятком осіб, які померли) і юридичних осіб, введені з 16 вересня 2015 року. На цьому засіданні було також прийнято рішення про розширення переліку осіб, щодо яких повинні бути введені персональні обмежувальні заходи (санкції), – йдеться в повідомленні РНБО.

Ніяких змін щодо переліку фізичних та юридичних осіб, яке було ухвалено на засіданні РНБО 16 вересня 2016, не вносилося.

Додатково президент України доручив підготувати окреме рішення щодо обмежувальних заходів (санкцій) по відношенню до осіб, які були причетні до проведення так званих виборів в «Державну Думу РФ» на території включеного півострова Крим. Це стосується як «депутатів», так і «членів» виборчих комісій, – проінформували в РНБО.

Повідомляється, що рішення щодо цього переліку осіб буде оприлюднено найближчим часом.