Шабунін звинуватив Луценка у порушенні підслідності в провадженні проти Авакова

Генеральна прокуратура не мала права порушувати кримінальне провадження проти міністра внутрішніх справа Арсена Авакова.

Таким чином ГПУ знову порушила закон про підслідність корупційних злочинів, пише на своїй сторінці в Facebook голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

«Щодо Арсена Авакова, на якого, нібито за нашим зверненням, порушилося провадження Генпрокуратурою. Корупційні злочини очільника МВС чи будь-якого іншого міністра – не підслідність ГПУ», – заявив Шабунін.

За його словами, ця заява Луценка є підготовкою до просування законопроекту №5097, яким передбачається одноосібне вирішення генпрокурором підслідності кримінальних проваджень.

«Наразі спір про підслідність у кримінальному провадженні, яке може належати до підслідності НАБУ, вирішує генпрокурор та його заступник. №5097 забере можливість у Назара Холодницького (керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – Ред.) визначати підслідність у таких справах і дозволить це робити генпрокурору одноосібно», – пише Шабунін.

Голова ЦПК також додав, що це стосується не тільки НАБУ та САП, а також МВС та Служби безпеки України. Він додав, що таким чином Луценко одноосібно буде визначати, яке відомство і яке провадження буде розслідувати.

Нагадаємо, раніше генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що його відомство порушило кримінальне провадження проти очільника МВС Арсена Авакова.