Співробітник Генеральної прокуратури України Євген Шаблін отримав 2,1 мільйона гривень від своєї матері, яка є приватним підприємцем у Севастополі.

Про це свідчать оприлюднені ним повідомлення про суттєві зміни майнового стану.

Євген Шаблін 1979-го року народження, розпочинав свою кар’єру у Севастополі і до анексії півострову займав посаду старшого прокурору міста, після чого перебрався до столиці на роботу у ГПУ. У 2015 році був кандидатом до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Згідно сайту е-декларування, починаючи з лютого по квітень цього року, він отримав 2,1 млн грн трьома частинами у вигляді безпроцентної позики.

Євген Шаблін позика від матері

Євген Шаблін позика від матері

Джерелом доходу, в усіх трьох випадках, виступає громадянка України Шабліна Олександра Пилипівна, яка є матір’ю співробітника Генпрокуратури. Проте походження цих грошей, як і громадянство матері, не є таким однозначним. Шабліна, на відміну від свого сину, залишилася жити у тимчасово окупованому Севастополі та почуває себе досить непогано. Підтвердженням цьому є приватне підприємство зареєстроване у Російській Федерації на її ім’я, дата реєстрації якого 14 грудня 2014 року, тобто вже після анексії. Це підприємство займається продажем квітів та подарунків у місті Севастополь.

Інформація з сайту Федеральної податкової служби РФ

Слід зазначити, що у документі вказано, що Олександра Шабліна є громадянкою Російської Федерації, у той час коли у декларації, прокурор зазначив її як громадянку України. Місцезнаходження Шабліної також підтверджує її персональна сторінка у соц.мережі. Мешкає вона, скоріш за все, у севастопольській квартирі, що вказана у декларації Євгена Шабліна і якою він володіє спільно з батьками.

Євген Шаблін квартира

Що стосується отриманих Євгеном Шабліним грошей, то вони були досить швидко витрачені на придбання нежитлового приміщення у Києві. Відповідне повідомлення про суттєві зміни майнового стану було оприлюднено на сайті е-декларування 14 квітня.

Євген Шаблін Нерухомість

Нещодавно, іншого співробітника Генеральної прокуратури одіозного Дмитра Суса звільнили за недостовірну інформацію у його електронній декларації. Чи є факт приховування справжнього громадянства своєї матері, тим більш громадянства РФ отриманого в анексованому Севастополі, а також отримання від неї такої суми грошей, порушенням вимог Закону України “Про запобігання корупції” або правил прокурорської етики – це питання до відповідних органів.