Суд відпустив Олександра Кацубу

Шевченківський районний суд міста Києва 10 березня ухвалив рішення звільнити з під варти екс-заступника голови НАК «Нафтогаз України» Олександра Кацубу.

Про це повідомляють «Наші Гроші».

Окрім цього, суд скасував арешт із майна Кацуби, зокрема з його українського та закордонних паспортів. Відзначається, що дане засідання проходило за закритими дверима через клопотання представників генпрокуратури та адвокатів щодо вигнання журналістів з залу суду.

Водночас, генеральний прокурор Юрій Луценко, коментуючи звільнення з під варти Кацуби, нагадав, що він уклав угоду зі слідством і здав правоохоронцям високопоставлених членів злочинного угруповання.

Молодший Кацуба відсидів близько восьми місяців і десь місяць на шостий написав заяву про готовність укласти угоду. Він виклав на декількох десятках сторінок свої покази про членство в організованому злочинному угрупованні і висловив готовність сплатити 100 мільйонів гривен. Як на мене, сума могла би бути більшою, і ми місяць проводили довгий аналіз, чи є в нього інші кошти. На цей момент законодавство не передбачає врахування нерухомості, а тільки живі кошти. Суд узяв до уваги, що його покази є серйозними. Він дав свідчення на вищестоячих членів мафії, тому угода була закріплена, – розповів Луценко.

За його словами, у справі Курченка налічується вже близько 110 мільйонів гривень, сплачених фігурантами розслідування в рамках угод зі слідством.

Нагадаємо, Кацубу підозрювали у допомозі компанії Курченка «Газ України 2020» вкрасти у держкомпанії бензину на 500 млн гривень (близько 63 млн доларів за курсом того часу).