Сьогодні, близько 8 ранку за місцевим часом у Брюссельському аеропорту «Завентем» сталися за попередніми повідомленнями два вибухи. За словами свідків, перед вибухами було чутно крики арабською та постріли. На даний момент відомо про не менше 13 загиблих та 35 поранених. Після вибухів місцева влада оголосила надзвичайний стан та евакуювала аеропорт.

Прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель повідомив, що пріоритетом ситуації в місті є допомога постраждалим в Брюсельському аеропорту. За його словами, уся увага влади прикута до цих подій.

Приблизно через годину Брюссель знову почув вибухи. Цього разу на кількох станціях у самому центрі міста: Мальбек та Шуман. Станція Шуман знаходиться поруч із будівлею Європейської Ради. Посол з надзвичайних доручень МЗС України Дмитро Кулеба вважає ці місця не випадковими.

«Вибір станцій метро, де пролунали вибухи, не випадковий і підтверджує — це атака не на Бельгію, а на Євросоюз, на його цінності і єдність», — заявив він.

За іншими даними вибухів у метро було чотири.

Станом на 10:36 за місцевим часом повідомляється про не менше 10 загиблих та 15 поранених у результаті вибухів на станціях. Через підвищену небезпеку нових терактів повністю перестав працювати громадський транспорт. Брюсельців закликали не виходити на вулиці та залишатися там, де вони знаходяться.

Британський прем’єр-міністр Девід Кемерон заявив, що він шокований такою ситуацію в Брюсселі.

«Я шокований і стурбований подіями в Брюсселі. Ми зробимо все від нас залежне, щоб допомогти. Я буду головувати на зустрічі COBRA щодо подій у Брюсселі після обіду».

У зв’язку з терактами заплановані спеціальні засідання французького та італійського кабінетів.

Також на ці події відреагував глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, який запевнив у єдності Європи перед обличчям терору.

«Наші думки і молитви з жертвами терактів у Брюсселі. Ми всі стурбовані та будемо стояти разом! Немає місця для терору», — написав дипломат.

О 12 годині агентство AFP повідомило про закриття кордону між Францією та Бельгією. Через 30 хвилин влада Франції закликала до антитерористичної боротьби по всій Європі.