Ситник незадоволений роботою прокурорів САП

Працівники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури мають активізувати свою роботу в підтримці державного обвинувачення в суді для ефективності завершення кримінальних проваджень.

Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповів директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

Створення Антикорупційного суду (АС) буде важливим кроком в антикорупційній реформі. Але маємо бути об’єктивними, наш успіх залежить від двох складових. По-перше, активний, грамотний, професійний прокурор. По-друге, незалежний суд. Тому, якщо наші колеги з САП не активізують свою роботу в основному напрямку – підтримці держобвинувачення в суді, то сам по собі АС проблему повністю не вирішить. Тобто, нам треба сформувати АС, а нашим колегам з САП – активізувати роботу, тому що зараз, чесно кажучи, прогресу в цьому напрямку немає, – наголосив Ситник.

За його словами, НАБУ виконує всі свої функції: справи розслідує та видобуває докази. Після чого, прокурор погоджується, що цих доказів вистачить для передачі в суд, але вироки судів по справах НАБУ не виносяться в прийнятні терміни.

Є тільки вироки, які винесені у справах, де є угода зі слідством. Не можна «всіх собак повісити» на суд. Адже в процесі беруть участь прокурори, від них багато що залежить, – додав директор НАБУ.

Нагадаємо, раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що хоче позбавити НАБУ виняткового права на розслідування корупційних злочинів.

Матеріал за темою: