Ситник: позбавлення права НАБУ на одноосібне розслідування корупції – ходіння по колу

Запропонована Генеральною прокуратурою законодавча ініціатива про позбавлення Національного антикорупційного бюро одноосібного розслідування корупційних злочинів – спроба повернути все назад.

Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповів директор відомства Артем Ситник.

Ця законодавча ініціатива – підтвердження тези про те, що в Україні люблять ходити по колу. Впродовж 25 років у Генеральної прокуратури була, фактично, монополія на розслідування корупційних злочинів. Але, напевно, не було результату, який задовольняє суспільство і міжнародних партнерів. Тому й вирішили створити спеціальний антикорупційний орган – НАБУ, щоб боротися з корупцією у вищих ешелонах влади, – наголосив він.

За словами Ситника, ухвалення таких змін та надання генпрокурору права визначати підслідність у корупційних злочинах і доручати розслідування того органу, який зареєстрував кримінальне провадження, означає повернення до старої системи.

Мета ж згаданої законодавчої ініціативи – дозволити оперативним підрозділам самим вирішувати, в який правоохоронний орган направляти матеріали. Врешті-решт,  ми опинимося в ситуації, коли оперативники звертатимуться куди заманеться. І не буде ніякого порядку. Ми це все вже проходили, – наголосив директор Бюро.

Він додав, що посольство США в Києві також стурбоване відповідним законопроектом. Ситник зазначив, що позиція Євросоюзу така сама як і в посольства США.

Нагадаємо, раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив про бажання позбавити НАБУ виняткового права на розслідування корупційних злочинів.

Матеріал за темою: