У НАБУ розповіли, чому не направили запит на екстрадицію Онищенка

Згідно українського законодавства для початку процедури екстрадиції громадянина, що перебуває на території іншої держави, має бути рішення суду про тримання особи під вартою.

Таке рішення суд ухвалює за присутності підозрюваного у залі засідань, що у випадку з народним депутатом Олександром Онищенком, якого підозрюють в організації злочинної схеми з перепродажу державного газу по заниженим цінам, не є можливим, повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро.

Тож за таких обставин є необхідним оголошення нардепа у міжнародний розшук для затримання й обрання йому запобіжного заходу. Для цього НАБУ ще 10 серпня надало Українському бюро Інтерполу усі необхідні документи. Також Національне бюро надало всі необхідні пояснення, які підтверджують відсутність політичних мотивів кримінального переслідування підозрюваного, – йдеться у повідомленні.

За інформацією прес-служби, засідання Комісії з контролю за файлами Інтерполу щодо оголошення Онищенка в розшук відбулося минулого тижня. Як повідомляється, її рішення щодо цього питання буде оголошене протягом 30 днів.

Оголошення Онищенка у міжнародний розшук має стати інструментом, який дозволить значно прискорити й перевести процес екстрадиції в активну фазу, – наголосили в НАБУ.

Нагадаємо, раніше Королівська прокуратура Великобританії заявила про готовність розпочати процес екстрадиції народного депутата Олександра Онищенка. За її словами, НАБУ не подавало відповідного запиту про екстрадицію, припустивши, що це зроблено через норми українського законодавства.