У ЗСУ пояснили заяву про міномети «Молот» на передовій

Начальник озброєння Збройних сил України генерал-майор Микола Шевцов заявив, що 120-мм міномети «Молот» виробництва ПАТ «Маяк» допущені до експлуатації, але на озброєння ще не взяті.

Про це він заявив під час брифінгу в Києві.

За словами Шевцова, наразі тривають державні випробування, які закривають повний цикл прийняття на озброєння. За попередньою версією слідства, випадок на Широкому лані стався через несправність міни. Водночас, Шевцов наголосив, що остаточних висновків ще немає, а слідчі дії тривають.

Він також додав, що виробник мінометів «Молот» відреагував на скарги військовослужбовця Анатолія Тапольського та повідомив, що під час експлуатації вносяться конструкційні зміни.

Начальник озброєння ЗСУ пояснює такий поспіх (пришвидшені темпи виробництва – Ред.) критичною ситуацією із мінометами відповідного калібру, бо вони майже всі під час бойових дій були втрачені. Шевцов додав, що військові частини, які вийшли на відновлення боєздатності на полігони, мають міномети, які вичерпали свій ресурс.

Таким чином, міномети дійсно знаходяться на передовій, так як вони допущені до експлуатації. Про їх стан ми не можемо судити, бо не знаходимося на передовій. Сподіваємося, що їх стан задовільний.

Нагадаємо, раніше Начальник озброєння ЗСУ Микола Шевцов заявив, що близько 200 одиниць мінометів «Молот» вже надійшли на озброєння української армії та знаходяться на передовій.