Україна отримає від ЄС понад €100 млн на реформу держуправління

Європейський Союз надасть Україні допомогу в розмірі 100 мільйонів євро на проведення реформи в сфері державного управління.

Про це заявив посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі під час презентації оновленої структури підтримки реформ, повідомляє «Укрінформ».

За його словами, українська влада зробила не мало важливих кроків для проведення реформ, проте ще багато чого потрібно зробити.

Сьогодні більшість спостерігачів вважають, що українська влада багато зробила для проведення реформ, особливо протягом останніх двох років, більше ніж за 23 роки незалежності. Але ми також погоджуємося, що ще треба багато чого зробити. ЄС буде підтримувати вас, бо хоче пришвидшити впровадження реформ. Наш досвід навчив нас – не може бути успішний хід реформ без ефективного державного апарату, – йдеться у заяві.

Крім того,  за його словами, Європа надасть експертів для команд підтримки реформ, а також буде підтримувати групу стратегічних радників з Лешеком Бальцеровичем та Іваном Міклошом на чолі.

Ми розпочнемо роботу з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством інфраструктури, Міністерством аграрної політики, але, звісно, ми готові розширити цей експеримент на інші міністерства, як тільки вони будуть готові до цього. Також ми зараз готуємо масштабну програму допомоги, аби здійснити реформу державного управління. Її вартість більш ніж 100 млн євро, – розповів Мінгареллі.

Нагадаємо, що раніше ЄС назвав умови для отримання Україною другого траншу макрофінансової допомоги.