Уряд затвердив концепцію Служби фінансових розслідувань

Кабінет міністрів України попередньо схвалив законопроект про Службу фінансових розслідувань, яка буде створена замість податкової міліції та підрозділів по боротьбі з економічними злочинами Національної поліції і Служби безпеки і оборони.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Є пропозиція попередньо узгодити даний проект закону, направити його на Раду реформ, розпочати там його обговорення для формування остаточної редакції. І будемо просити український парламент швидко схвалити цей закон, – сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Як уточнив міністр фінансів Олександр Данилюк, презентуючи законопроект, під час його підготовки у створеній прем’єром робочій групі було досягнуто консенсусу щодо самого спірного питання – сфері підслідності. За словами міністра, вона буде оптимально обмеженою – включати ст. 21 Кримінального кодексу, що описують злочини, які наносять 80% всіх втрат від злочинів державі.

Данилюк додав, що у СФР буде ще додаткова підслідність (право розслідування злочинів, які виявляються і прямо пов’язані з основними злочинами) за 11 статтями КК.

Він уточнив, що за пропозицією міністра внутрішніх справ до повноважень служби були додані корупційні злочини, зловживання владою і службовим становищем, але якщо вони не підпадають під повноваження Національного антикорупційного бюро України та Державного бюро розслідувань.

За словами голови Мінфіну, СФР створюється як центральний орган виконавчий влади, робота якого спрямовується через уповноваженого міністра. Він буде включати центральний апарат і 7 територіальних органів із граничною чисельністю до 3,5 тисяч осіб, тоді як сьогодні в трьох органах зайнято близько 15 тисяч осіб. Відбір і призначення співробітників СФР здійснюватимуться на базі конкурсу, організованого міністром.

Найбільші суперечки на засіданні викликало питання гарантування в законі високого рівня зарплат у СФР. Проти цього виступили віце-прем’єр із соціальної політики, міністри оборони та молоді і спорту, пропонуючи визначати її за загальними правилами на засіданні Кабінету міністрів, тоді як глава Мінфіну наполягав на такому виключенні для формування довіри до нової службі та залучення до неї кваліфікованих і некорумпованих кадрів .

Ми знайдемо правильне формулювання, щоб забезпечити нормальну зарплату, але в розумних рамках, – підсумував дискусію Гройсман, зазначивши, що це питання буде винесено для обговорення Раді реформ.