В ЄС заявили про бажання української влади змінити е-декларування

Наразі триває політичний діалог Європейського Союзу з українським урядом щодо внесення до електронного декларування деяких змін.

Про це на прес-конференції заявив голова представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі, пише «Європейська правда».

Українська влада проінформувала нас про наміри внести такі зміни (до е-декларування – Ред.). Але до нас також звернулися активісти, представники неурядових організацій та депутати-реформатори, що ці дії мають бути інтерпретовані як спроба послабити електронне декларування, – наголосив посол ЄС.

За його словами, така розмова відбулася під час візиту єврокомісара Сесілії Малмстрьом наприкінці вересня з віце-прем’єр-міністром з питань євроінтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе. Мінгареллі додав, що українська влада заявила, що не буде послаблювати е-декларації, а лише обмежить доступ до частини даних.

Пропонується надати повний доступ для правоохоронних органів і обмежити доступ для всіх громадян. Зараз ми обговорюємо такі пропозиції. Але є застереження щодо такого підходу через історію діяльності правоохоронних органів, – заявив він.

Нагадаємо, раніше європейський комісар з європейської політики сусідства та розширення Йогганес Ган заявив, що система е-декларування має функціонувати у повному обсязі без внесення в них будь-яких змін.

Матеріал за темою: