Влада продовжить спроби прибрати відповідальність за е-декларації – Лєменов

Внесений до Верховної Ради законопроект авторства народного депутата від фракції «Народного фронту» Тетяни Донець щодо електронного декларування є не першою та не останньою спробую «вбити» цю систему.

Про це в інтерв’ю громадській ініціати«Комірець» розповів експерт антикорупційної групи «Реанімаційного пакет реформ» Олександр Лєменов (текст самого інтерв’ю буде оприлюднений о 13:00 на нашому сайті).

«Це не перша і не остання спроба (законопроект Донець – Ред.) розбалансувати систему, знищивши адміністративну і кримінальну відповідальність за внесення завідомо неправдивих відомостей до системи е-декларування. Ми це спостерігаємо вже більше року. Зрозуміло, що держслужбовці хвилюються, якщо система запрацює в повну силу згідно з чинним законодавством», – заявив він.

За словами Лєменова, система й зараз не відповідає чинному законодавству через «доопрацювання» Держспецзв’язку. Він також додав, що НФ хоч публічно й відмовився підтримувати законопроект своєї депутатки, водночас, ратує за його ухвалення.

«За нашою інформацією, у Київському інституті міжнародних відносин працює Юлія Цирфа, помічниця Євгенія Дейдея. У ході дискусії в Інституті вона просила публічно підтримати законопроект №5079. Іншими словами, навіть подавши законопроект і отримавши критичні відгуки експертного середовища, представники влади ніби погоджуються з активістами, але продовжують гнути свою лінію», – наголосив Лєменов.

Нагадаємо, раніше європейський комісар з європейської політики сусідства та розширення Йогганес Ган заявив, що система е-декларування має функціонувати у повному обсязі.

Матеріал за темою: