ВР затвердила рекомендації щодо позбавлення Севастополя спецстатусу та зміни статусу Криму

Верховна Рада України затвердила рекомендації парламентських слухань на тему “Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи та способи”.

Відповідну постанову №4003-а підтримали 233 народні депутати на пленарному засіданні Верховної Ради в четвер.

Документ включає рекомендації президентові України підготувати зміни до Конституції та законів України та внести їх на розгляд парламенту щодо позбавлення Севастополя спеціального статусу, а також визнання кримських татар, караїмів та кримчаків корінними народами України з відповідними змінами до ст. 11 Основного Закону.

Згідно з результатами парламентських слухань, доцільно розглянути питання зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримськотатарську Автономну Республіку.

Учасники парламентських слухань також рекомендували главі Української держави розглянути можливість створення консультативно-дорадчого органу при президентові України з питань деокупації та реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Верховній Раді також рекомендували ухвалити закони про Державну стратегію деокупації та реінтеграції в Україну тимчасово окупованого Криму, про колабораціонізм та очищення влади (люстрації) в Криму.

Учасники слухань також рекомендували українському парламенту визнати таким, що втратив чинність, закон про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України.