ВРЮ вимагає у Генпрокуратури доказів вини Гречківського

Вища рада юстиції офіційно попросила Генпрокуратуру надати докази про порушення присяги членом ради Павлом Гречківським.

Про це повідомляє прес-служба ВРЮ.

З метою проведення повної, об’єктивної та всебічної перевірки Вища рада юстиції сьогодні надіслала до Генеральної прокуратури України офіційне прохання про надання доказів, що свідчать про порушення Гречківським П.М. присяги члена Вищої ради юстиції.

До звернення долучено заяви члена Вищої ради юстиції Гречківського П.М. від 4 березня 2016 року та від 5 вересня 2016 року щодо погроз на його адресу з додатками для розгляду та відповідного реагування, про які він оголосив під час засідання ВРЮ 22 вересня 2016 року.

– У листі Генерального прокурора України Юрія Луценка на адресу Вищої ради юстиції вказано, що 21 вересня 2016 року Гречківському П.М. повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною третьою статті 15, частиною четвертою статті 190 Кримінального кодексу України (замах на шахрайство). Факт вручення підозри не є достатньою підставою для висновку щодо порушення присяги чи відсутності такого порушення, з чим погодилися і представники Генпрокуратури. Саме тому Рада звернулася до Генерального прокурора України з офіційним зверненням про надання відповідних доказів, оцінка яких Вищою радою юстиції у межах розпочатої перевірки дасть змогу дійти об’єктивного та справедливого висновку.

Крім того, просимо політиків та медіа не спекулювати на тему хабарництва у Вищій раді юстиції, оскільки кваліфікація вказаного діяння Генеральною прокуратурою України наразі не стосується корупційного правопорушення.

Як відомо, Гречківський офіційно звинувачується не в отриманні хабара, а в замаху на шахрайство. А посередник Гречківського вже дав перші свідчення.