Нещодавно в Єдиному реєстрі судових рішень нам вдалося знайти дещо цікаве, а саме клопотання детективів Національного антикорупційного бюро про отримання доступу до документів збанкрутілого Дельта Банку. Що ж там цікавого? – спитаєте ви. А справа ось у чому: НАБУ встановило, що керівництво Дельта Банку причетне до виведення з Україні 12 мільярдів гривень, які ним були отримані від Національного банку за рахунок рефінансування. На думку детективів Бюро, керівництво Нацбанку також брало участь у злочинній схемі.

За інформацією слідства, 22 жовтня 2012 року службові особи Дельта Банку уклали з Meinl Bank Aktiengeselschaft (Австрія) договір застави (договір відповідального зберігання та забезпечення), попередньо відкрив у ньому кореспондентські рахунки. На доларовий рахунок Дельта Банком були внесені кошти, які стали забезпеченням виконання кредитних зобов’язань компанією Silisten Trading Limited (Британські Віргінські острови) перед Meinl Bank Aktiengeselschaft за кредитним договором від 22 жовтня 2012 року.

Як стверджують детективи НАБУ, протягом 2014-2015 років Дельта Банком було отримано кредити рефінансування та стабілізаційні кредити НБУ на загальну суму 10 млрд 166 млн 289 тисяч гривень (еквівалент 630 млн доларів). 19 січня 2015 року грошові кошти з доларового кореспондентського рахунку Дельта Банку у розмірі 87 млн 294 тисяч 251,67 доларів, були списані Meinl Bank Aktiengeselschaft через невиконання компанією Silisten Trading Limited своїх кредитних зобов’язань перед ним.

Слідство встановило, що грошові кошти, надані в якості позики Silisten Trading Limited в розмірі 84 млн 490 тисяч 159,38 доларів, перераховані на рахунок Silisten Trading Limited відкритий у «Baltic International Bank» (Латвія). В подальшому частина зазначених коштів у сумі 5 млн 706 тисяч 767 доларів на підставі договору позики між Silisten Trading Limited та Jamico Finance Limited (БВО) перераховані на рахунок Jamico Finance Limited відкритий також у Baltic International Bank.

Після всіх проведених махінацій 3 березня 2015 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб визнав Дельта Банк неплатоспроможним. Тимчасова адміністрація не знайшла договору між Дельта Банком та Meinl Bank Aktiengeselschaft, а також рішень керівних органів управління банком щодо надання дозволу на укладення подібного договору.

 

НАБУ НБУ обшуки Гонтарева Рожкова Дельта банк