30 жовтня о 00:00 закінчився перший етап подання українськими чиновниками електронних декларацій. Всі ми побачили, чим саме живуть наші міністри, депутати, судді та інші державні службовці, але що далі? Доволі закономірне питання. Заради того, щоби відповісти на нього ми намалювали для вас інфографіку.

Відтак, 30 жовтня о 00:00 офіційно закінчився строк подачі е-декларацій. Після чого, до роботи приступає Національне агентство з питань запобігання корупції. Згідно законодавства, саме воно має перевіряти достовірність задекларованого українськими чиновниками та встановлювати факти незаконного збагачення. Після повної перевірки задекларованого, в разі знаходження розбіжностей складаються наступні документи: адміністративний акт (якщо задеклароване відрізняється на суму від 100 до 250 мінімальних заробітних плат) або обґрунтований висновок (сума більша за 250 мінімальних заробітних плат), який направляється відповідним правоохоронним органам (Національному антикорупційному бюро, Національній поліції або прокуратурі).

Матеріал за темою:

Своєю чергою, НАБУ здійснює оперативно-розшукову діяльність та досудове розслідування у відповідному кримінальному провадженні після передачі НАЗКом обґрунтованого висновку. Також, Бюро може відкрити кримінальне провадження через заяви громадян або після публікації в ЗМІ. Так, наприклад, через публікацію в ЗМІ НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення прокурора АТО Костянтина Кулика (нещодавно Бюро пред’явило йому звинувачення). До речі, найцікавіші декларації ви можете подивитися у нас на сайті за цим посиланням.

е-декларації