Законом про спецконфіскації НФ хоче легалізувати рейдерство – експерт РПР

Експерт антикорупційної групи РПР Олександр Лєменов заявив, що метою ухвалення законопроекту про спецконфіскацію авторства депутата від «Народного фронту» Сергія Пашинського є легалізація рейдерства.

Про це він розповів в інтерв’ю «Комірцю», текст якого буде оприлюднений на нашому сайті о 13:00.

«Депутат Пашинський вже не вперше намагається «розгойдати човен» під системою повернення активів і спецконфіскацією, проштовхуючи свій законопроект через «свій» профільний комітет нацбезпеки та оборони, акцентуючи увагу на тому, що це питання національної безпеки. Мені здається, що насправді хлопці просто хочуть займатися узаконеним рейдерством, ось і все», – наголосив Лєменов.

Матеріал за темою:

За його словами, Пашинський навмисно протягнув цей законопроект через свій комітет, бо через інший, а саме Комітет з питань запобігання та протидії корупції, не вийде. Лєменов впевнений, що законопроект принесе більше проблем аніж користі, бо він порушує принцип захисту приватної власності.

«Фактично, законопроект Пашинського ставить під сумнів сам принцип захисту приватної власності. Як наслідок, навіть конфіскувавши ці активи та звернувши їх в дохід держави, матимемо позови до Європейського суду з прав людини проти України. Відразу програємо ці справи і будемо виглядати дурнями перед усім світом тільки через те, що депутат Пашинський вчергове хоче проштовхнути свій законопроект», – додав експерт РПР.

Він також додав, що вірити Пашинському немає підстав, нагадавши про випадок з нафтою власника групи компаній СЄПЕК Сергія Курченка, який втік до Росії. За словами Лєменова, ця нафта була продана через «Фортуна Банк» друга Пашинського бізнесмена Сергія Тищенка, а гроші невідомо де.

Нагадаємо, раніше ми вже розбирали цей законопроект. Деталі нашого огляду законопроекту про спецконфіскацію читайте тут.