Заступника глави Мін’юсту Янчука обрано головою АРО-АМО: коментарі експертів

Головою Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРО-АМО) став 32-річний заступник міністра юстиції Антон Янчук, його обрали за результатами конкурсу на посаду.

Про це на своїй сторінці Facebook повідомив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

28 листопада проходили останні співбесіди з учасниками конкурсу. За результатами співбесіди, комісія рекомендувала на посаду голови АРО-АМО чинного заступника міністра юстиції Янчука. Він отримав 6 із 8 голосів членів конкурсної комісії. Згідно закону комісія рекомендувати одного претендента на посаду голови Нацагенства, якого призначає Кабінет міністрів.

Матеріал за темою:

Як розповів нам у коментарі Юрчишин, Янчук був єдиним кандидатом із достатнім досвідом роботи на державній службі для того, щоб запустити АРО-АМО якомога швидше. Втім, за його словами, як показує досвід голови НАЗК Наталії Корчак, нові люди мають мало шансів оперативно зорієнтуватися у міжвідомчих процесах.

У часи наступаючої реакції, коли триває повним ходом дискредитація нових органів, яка лише посилиться у разі затягування візової лібералізації та туманності у співпраці з МВФ, результат треба показувати дуже оперативно, – наголосив він.

Водночас, як стверджує аналітик Антикорупційного штабу Антон Марчук, наразі НАЗК перевіряє можливий конфлікт інтересів у діях Янчука. Зазначається, що він ініціював службове розслідування, сам очолив комісію з розслідування, сам розслідував і підписав висновки за результатами розслідування. Проте, за словами Юрчишина, Янчук пройшов усі перевірки передбачені законом.

До того ж, за нього голосував делегат від НАБУ Юрій Бутусов. Своє голосування він погоджував із НАБУ. Якщо ж НАЗК доведе провину Янчука, то це буде підставою для оголошення нового конкурсу. Але з тих пояснень, які надав Янчук та з матеріалів спецперевірки, у нас не було підстав йому відмовити, – додав виконавчий директор TI Ukraine.

Нагадаємо, АРО-АМО було створено у лютому цього року. Його головною метою є управління майном яке було заарештовано під час досудового розслідування корупційних злочинів та з метою отримання прибутку від реалізації активів, конфіскованих у корупціонерів за судовим рішенням. Раніше ми писали, що голову АРО-АМО можуть убрати в жовтні.