Президент України Петро Порошенко користується віллою, що розташована на Середземноморському узбережжі на півдні Іспанії в провінції Малага, загальною площею 1254 квадратних метри.

Ця нерухомість не відображена в електронній декларації Глави держави, бо юридично нею володіє іспанська компанія Feruvita SL, кінцевим бенефіціаром якої є безпосередньо Порошенко.

Про це йдеться в сюжеті програми «Схеми».

Президент України Петро Порошенко

Скріншот е-декларації Порошенка

Цей маєток розташований у маленькому містечку Аталая-Ісдабе, що знаходиться на заході від відомого курортного міста Марбелья. Вілла розташована поблизу узбережжя Середземного моря.

Іспанська вілла Петра Порошенка

Це двоповерхова вілла загальною площею 1254 кв. м. із 26-ма сотками землі. За інформацією ЗМІ, маєток був зведений ще в 1993 році. Фірма Порошенка придбала його влітку 2008 року. Тоді він очолював Раду Національного банку України, але вже входив до двадцятки найбагатших українців як співвласник корпорації «Рошен» та «Укрпромінвест».

У фінансових звітах фірми Feruvita SL вказано, що вілла оцінена у 4 мільйони євро, а це близько 120 мільйонів гривень.

Таким чином, попри запроваджене е-декларування, пересічному громадянину буде важко знайти закордонну нерухомість українських політиків через її належність різним фірмам.

Нагадаємо, що раніше схожа історія трапилася з народним депутатом Віталієм Хомутинніком, який не задекларував свій літак. За словами нардепа, літак перебуває в лізингу фірми, бенефіціаром якої є він сам.