Зміни порядку доступу до ЄРДР ухвалять вже найближчим часом

Зміну порядку доступу до Єдиного реєстру досудових розслідувань можуть бути ухваленими вже найближчим.

Відповідний законопроект розробило Національне антикорупційне бюро України разом з Державною судовою адміністрацією і на поточному тижні він може бути зареєстрований у Верховній Раді, каже в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» директор Бюро Артем Ситник.

Йдеться про зміну порядку доступу до ЄРДР. Ця проблема актуальна не тільки для НАБУ, але і для всіх правоохоронних органів. Необхідно законодавчо обмежити доступ до постанов, які виносяться на стадії досудового розслідування, а потім, коли слідству це вже не зашкодить, можна все публікувати. Я з Луценком (генеральним прокурором – Ред.) спілкувався з цього приводу, і в цьому він мене підтримує, – наголосив він.

Також є проблеми із закритою частиною Реєстру. За його словами, через нинішній стан порядку доступу судді мають можливість дізнатися про усі обшуки та користуються цим у своїх цілях.

Судді можуть бачити інформацію про обшуки, які проводяться по всій Україні. Був випадок, коли ми прийшли на обшук до судді, а у нього вдома лежала роздрукована постанова про санкції на обшук у нього, – заявив Ситник.

До парламенту цей законопроект може потрапити вже цього тижня.

Нагадаємо, що нещодавно детективи Антикорупційного бюро затримали суддю з Дніпра за підозрою в отриманні хабара, але незабаром він вийшов під заставу.

Матеріал за темою: